ELOS pigmentācija

ELOS pigmentācija

Pigmentācija un hiperpigmentācija ir diezgan izplatīta parādība. Šis defekts bieži attīstās uz neatgriezenisku ar vecumu saistītu izmaiņu fona vai nelabvēlīgu faktoru iedarbības dēļ.

Parādīšanās iemesli:

 • Vecums. Pēc 40 gadiem, dabisko ādas novecošanas procesu rezultātā, gandrīz visiem cilvēkiem parādās plankumi, kurus sauc par vecuma pigmentāciju. Tā galvenokārt skar seju un rokas, un, diemžēl, no tās nav iespējams atbrīvoties uz visiem laikiem.
 • Hormonālā fona izmaiņas. Parasti no šādas pigmentācijas cieš grūtnieces. Uz sejas un vēdera parādās brūni plankumi, kas pazūd pēc dzemdībām. Tāpat plankumi var parādīties dāmām, kurām ir iestājusies menopauze, kā arī sievietēm, kuras lieto hormonālos medikamentus un kontracepcijas līdzekļus. Dažos gadījumos problēma var parādīties sieviešu slimību rezultātā, kas ir tieši saistītas ar hormonālo fonu.
 • Aknu un žultsvadu slimības arī var izraisīt pigmentācijas plankumus uz ķermeņa. Tieši šie orgāni ir atbildīgi par pigmenta vielmaiņas procesiem. Šajā grupā ietilpst avitaminoze, kā arī uroģenitālās zonas un vairogdziedzera slimības.
 • Galvenais pigmentācijas cēlonis ir saules stari un to pārmērīga sauļošanās. Tie ir dabisks melanīna ražošanas stimulators. Tieši tāpēc, lai novērstu plankumu rašanos, nepieciešams kontrolēt saulē pavadīto laiku un ļoti uzmanīgi apmeklēt solāriju.
 • Pūtīšu izspiešana.
 • Vecuma plankumu cēlonis uz ādas var būt arī stresa stāvoklis, īpaši, ja tas neļauj organismam pilnībā atgūties.
 • Lietojot zemas kvalitātes kosmētiku un smaržas, pastāv pigmentācijas parādīšanās risks, kā reakcija uz kaitīgām sastāvdaļām.
 • Agresīvas vides iedarbība (piemēram, bieža saskare ar ķīmiskām vielām) arī var izraisīt uz ādas pigmentāciju.

Mūsdienu kosmetoloģija piedāvā dažādas metodes ādas toņa izlīdzināšanai. Viena no efektīvākajām ir ELOS pigmentācijas ārstēšanas procedūra.

Metodes būtība: problēmzona tiek pakļauta gaismai (IPL\foto) un bipolārai strāvai, kas ir sava veida RF enerģijas un IPL platjoslas impulsu gaismas kombinācija. Šūnas, kuras ir skārusi pigmentācija, saņem spēcīgu IPL gaismas plūsmu un tāpēc tās uzsilst, savukārt bipolārā strāva palīdz iznīcināt pigmentu. Pēc tam atmirušās pigmenta skartās šūnas tiek izvadītas, un rezultātā pigmentācija pazūd.

ELOS darbojas mērķtiecīgi, neskarot blakus esošos ādas audus.

Pigmentācijas ārstēšanā izmantotais aprīkojums ļauj ārstam pastāvīgi kontrolēt galvenos parametrus, kas ir atbildīgi par procedūras kvalitāti. Visas programmas tiek izvēlētas katram pacientam individuāli. Atkarībā no problēmas, pigmentāciju var ārstēt dažādos veidos, un, kas ir svarīgi, ELOS ļauj ārstēt vairākas dažādas ādas problēmas, nebojājot veselīgās ādas vietas. ELOS izslēdz blakusparādību risku. Un pēc ārstēšanas procedūras jūs varat turpināt darīt ierastās aktivitātes.

ELOS priekšrocības:

 • pacients tērē ne vairāk kā trīsdesmit minūtes sava laika;
 • lai sasniegtu vēlamo rezultātu, ir nepieciešamas ne vairāk kā sešas procedūras;
 • nav blakusparādību;
 • pigmentācijas plankumu pazušana notiek ātri un nesāpīgi;
 • pēc seansa beigām un nākamā mēneša laikā pacienta ādas stāvoklis nemainās.

Kontrindikācijas:

alerģija pret saules gaismas iedarbību;
grūtniecības un zīdīšanas periods;
cukura diabēts (ar atkarību no insulīna);
akūtas herpes stadijas un ādas bojājumi ELOS tehnoloģijas pielietošanas zonā;
elektrokardiostimulatora esamība;
ļaundabīgi audzēji;
antibiotiku lietošana, kas palielina epidermas jutību pret saules gaismu;
ārstēšanas kurss ar A vitamīnu, kas veikts pēdējo dažu mēnešu laikā.

Preventīvie pasākumi

Profilakses nolūkos ir jānovērš ilgstošu, hronisku ultravioleto staru iedarbību.

Saulainā laikā atklātās vietās ir nepieciešams lietot krēmus un želejas, kas satur UV aizsardzības filtrus. Jāatsakās no orālo kontracepcijas līdzekļu lietošanas un došanās uz vietām ar augstu saules aktivitāti – jūras piekrasti, kalnu kūrortiem.

Piesardzīgi veiciet ķīmiskā pīlinga procedūras un citas kosmētiskās procedūras, kas traumē ādu.

Nav universālu metožu pastiprinātas sejas ādas pigmentācijas ārstēšanai un profilaksei. Ar pigmentācijas plankumiem ir iespējams tikt galā, tikai izmantojot kompleksu pieeju šai problēmai, ņemot vērā izpratni par tās rašanās individuālajiem mehānismiem.