ELOS terapija aknes ārstēšanai

ELOS terapija aknes ārstēšanai

Piņņu ārstēšana!

ELOS-terapijā vienlaikus tiek izmantoti divi ietekmes faktori – gaismas impulsi un radiofrekvenču enerģija, kas ievērojami paaugstina procedūras efektivitāti. Abi faktori iekļūst dziļi iekaisuma zonā un vienlaikus iedarbojas vairākos virzienos. No vienas puses, zilās gaismas īsviļņu impulsi iznīcina baktērijas, kas provocē aknes attīstību. No otras puses, radiofrekvences iekļūst dziļi folikulā un atrofē tauku dziedzerus. Tas ievērojami samazina ādas tauku ražošanu, kas ir baktēriju dzīvesvide. Radiofrekvenču enerģija palīdz arī atbrīvoties no nevēlamas pigmentācijas, sablīvējumiem uz ādas. Tas tiek panākts, izmantojot pirolīzes procesu – patoloģisko audu iznīcināšanu.

ELOS-terapija uzlabo mikrocirkulāciju ādas šūnās, uzlabo vielmaiņu, veicina ātrāku kaitīgu vielu izvadīšanu no šūnām. ELOS aknes ārstēšanas metode tiek uzskatīta par vienu no efektīvākajiem veidiem, kā cīnīties ar pinnēm. Apmēram četras nedēļas pēc ELOS aknes ārstēšanas procedūras sākuma āda izlīdzinās, sašaurinās poras, uzlabojas sejas krāsa un tekstūra, izlīdzinās tās tonis.

ELOS terapiju izmanto:

  • jebkura smaguma pakāpes aknes ārstēšanai – no komedoniem līdz pustulozām pūtītēm (papulām un pustulām);
  • aknes seku ārstēšanai: paplašinātām porām, sablīvējumiem, pigmentācijai;
  • lai novērstu jaunu iekaisušu piņņu un melnu punktiņu veidošanos uz sejas.

Ārstēšanas rezultātā uzlabojas arī ādas stāvoklis pēc aknes: sarkanie plankumi pēc pinnēm kļūst gaišāki, izlīdzinās aknes rētas, izlīdzinās ādas struktūra, izzūd ādas sablīvējumi, sašaurinās poras, samazinās pustulozo pūtīšu izpausmes. 

Lai cīņa ar pinnēm būtu veiksmīga, jāārstē ne tikai rozā pinnes un strutojošās pūtītes, bet arī aknes zonas, kurās nav iekaisuma. Aknes ārstēšanas beigās var parādīties neliels ādas apsārtums. Pustulozo pūtīšu zonās, kuras ir apstrādātas ar dubultajiem un trīskāršajiem impulsiem, eritēma var būt izteiktāka. Neliels apsārtums izzudīs 30-90 minūšu laikā pēc sesijas. Taču uzreiz pēc ELOS procedūras nav ieteicams uzklāt dekoratīvo kosmētiku. 

Vidēji pilns ELOS aknes ārstēšanas kurss veido 8-10 procedūras 1-2 reizes nedēļā. Nelielas pinnes, kā liecina prakse, parasti pazūd 2-3 procedūru laikā. Vidēji smagas vai smagas aknes gadījumā ārstēšana var prasīt vairāk procedūru. Atkārtojot procedūru 12 reizes, pazūd 70-80% papulu. 

Smagu aknes formu gadījumā var būt nepieciešama papildu apstrāde. Šāda papildinošā aknes ārstēšana uz sejas un ķermeņa uz pusi samazina jaunu pūtīšu rašanās iespējamību.

Kontrindikācijas ELOS terapijai aknes ārstēšanai:

onkoloģiskās slimības un audzēji;
grūtniecība un laktācija;
sistēmiskas slimības, piemēram, diabēts;
pārmērīga jutība pret infrasarkano starojumu – arī tāda, kuru izraisa medikamenti;
sklerodermija, reimatoīdais artrīts;
intensīvs iedegums.

Pinnes ir ādas slimība, nevis estētiska problēma, kuru var ignorēt. Jo ātrāk tiek uzsākta ārstēšana, jo lielāka ir veiksmīgas atveseļošanās iespēja.